Deutsch             English
Europe

   България – Български
   Česká republika – Čeština
   Danmark – Dansk
   Deutschland – Deutsch
   España – Español
   France – Français
   Great Britain – English
   Hrvatska – Hrvatski
   Italia – Italiano
   Magyarország – Magyar
   Македонија – македонски
   Österreich – Deutsch
   Polska – Polski
   Portugal – Português
   România – Român
   Schweiz – Deutsch
   Suisse – Français
   Svizzera – Italiano
   Suomi – Suomeksi
   Sverige – Svenska
   Türkiye – Türkçe

North- / Southamerica

   Brasil – Português
   Chile – Español
   Colombia – Español
   México – Español
   Perú – Español

Africa

   South Africa – English

Asia / Oceania

   India – English
   Singapore – English
   Россия – Pусский
   UAE – English
   中国 – 中国的

 

Geleneksel markalama sistemleri

Darbeli markalama

Küçük alanda yüksek performans gerektiğinde, yay eksenine uygulama dahil, kompakt vurmalı sistemin kullanımı uygundur.
Sadece tek bir besleme mekanizması iş parçasının yay ekseninde hareket için gerekli gücün tahsisine yeterlidir. Daimi bir vurma kuvveti garanti edilir.

Merkezi Delgeçler

Bu etkili el tipi markalayıcı kalemden daha büyük değil. 17 mm çapında, hafif ve kullanışlı merkezi delgeç,ile iş parçalarını güvenli, hızlı ve basit markalamak için mükemmel bir araçtır. Darbe gücü kademesiz olarak 500N’a kadar ayarlanabilir.


Başparmak topu ile serbest bırakılalabilen Bu el tipi markalayıcılar kazıma, damgalama ve numaralandırma gibi başlıca merkezi markalama için kullanılır.Merkezi delgeçlerin eki çok hızlı ve basit şekilde değiştirilebilir ve bu büyük zaman tasarrufu ve yüksek esneklik anlamına gelir.

 

Uygun makina tipleri:
- Micro-MARKATOR MV 8

 

Pnömatik yükleme üniteleri

Bu kompakt markalama cihazlarında, pnömatik silindirin piston roduna entegre edilerek alandan kazandıran yay ekseni bulunur. Bu eksen temas oluşana kadar iş parçasına doğru hareket eder. Final pozisyonunun kontrolü için temassız ve indüktif sensörlerle tüm üniteler opsiyonel olarak uygundur.

 

Uygun makina tipleri:
- MICRO-MARKATOR MV 8 VP (E)
- MINI-MARKATOR MV 13 VP (E)
- MIDI-MARKATOR MV 23 VP (E)

 

 

 

 

Damga Aletleri

The MARKATOR damgalama araçları yalnızca özel, sertleştirilmiş, yüksek kaliteli çelikten üretilir. 
Ayrıca el ile darbe şarftında(elle kullanım cihazı gibi) ve makina parçası olarak kabartma aracı olarak kullanılabilir.

Çelik tipleri

Yüksek kaliteli MARKATOR® çelik tipleri iş parçalarınnın basitçe markalanması için uygundur. Herhangi karakter tipi veya rakam kombinasyonları ayrı ayrı araçlarla markalanabilir. Tek çekiç vuruş markalama bile el ile vuruş markalamasından daha kusursuzdur. Değiştirilebilir MARKATOR cihazının ana avantajı çelik tiplerinin herhangi karakter veya rakam kombinasyonlarının tek veya fazla hatta damgalanmasına olanak sağlamasıdır. Bu sebepten MARKATOR® standart ve özel tip tutucular arasında geniş bir olanak sağlar.
 

Tip tutucular

Tek, çift ve 3 hat aranjmanları için değiştirilebilir çelik tutucular için olan bu MARKATOR cihazı, ekonomik yönden düşük fiyatlıdır. Tek vuruşla kusursuz markalamada esnek çözüm, manuel veya otomatik şekilde oluşturulabilir. Yüksek kaliteli malzemeden üretilen tutucular uzun ömürlüdür.

Uygun makina tipleri:
- Direct tip standart tutucu MV 24
- Sıcak tip standart tutucu MV 28
 

Numaralandırma kafası

MARKATOR®-numaralandırma kafaları mekanik hassasiyetli yüksek kaliteli parçalardır. Dinamik(vuruş) basıncı 50 kN’a, statik (hidrolik/pnömatik) basıncı 80 kN’a kadar çıkabilir. Pirinç kafes ve nikel levha rulmanlar, ısı kondüksiyonu için optimize edilmiş olup, sıcaklık versiyonlu olanları sıcak damgalama için uygundur.

Uygun makina tipleri:
- El ile darbe numaralandırma kafası MV 7
- El ayarlı numaralandırma kafası MV 4
- Temas ayarlı numaralandırma kafası MV 14
- Otomatik numaralandırma kafası MV 2
 

Salınımlı noktalama uçlu entegrasyon ünitesi - MV 80

Pnömatik yükleme üniteleri sınıfına dahil olan kompakt nokta vuruş markalayacı milleri basit merkez darbe yöntemi markalama da kullanılabilir. Pnömatik mil sayesinde cihaz etkili, hızlı ve yumuşak damgalama yapabilir. Mv 80, otomatik test ve üretim hatları için uygundur. Cam ve aluminyum hariç olmak üzere 62 HRC sertliğindeki çeliklere kadar olan malzemelerde kullanımı mümkündür.

Pekçok farklı uç sayesinde esnek kullanım aralığı mümkündür. Unite entegre edilmiş bir valf sayesinde active edilir. Unite bağımsız olarak monte edilebilir.

Bu markalayıcı oldukça güzel fiyat-performans oranı, düşük işlem maliyeti ve düşük miktarda aşınma ile karakterize edilir.