Markalama süreçleri

Başvurunuz için doğru süreç

Farklı markalama olanakları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir bakışta farklı markalama yöntemleri

Nokta vuruşlu markalama

Yekpare karbür pim, pnömatik ve elektronik yollarla salınım yapar. X ve y yönünde iki araba tarafından hareket ettirilir ve malzemeye yukarı aşağı hareketiyle vurur. Darbe sıklığına bağlı olarak, işaret ya sürekli ya da tek noktalı bir çizgi haline gelir - karakterler, logolar veya iki boyutlu kodlar için mükemmel, örn. Veri Matrisi Kodu.

Tek nokta işaretlerinin ürettiği kuvvet önemsizdir. Bu sayede basınca duyarlı, ince cidarlı, kaplamalı, oyuk ve kemerli iş parçalarını işaretlemek mümkündür. Sistem hemen hemen tüm malzemeler için uygundur - ayrıca sertleştirilmiş çelik!

 

Kazımalı markalama

Nokta vuruşlu markalama ile karşılaştırıldığında, kazıyıcı işaretleme pimi yukarı ve aşağı hareketle malzemeye çarpmaz. Malzemenin içine bastırılır. Bu pozisyonda, karbür veya elmas kazımalı markalama pimi, x ve y yönünde iki araba tarafından hareket ettirilir. MARKATOR kazımalı markalama sistemi, maksimum markalama hızında optimum uyarlanabilirlik ve yüksek kalite sunar.

Sistem, sertleştirilmiş çelikten basınca duyarlı bitmiş ürünlere kadar neredeyse tüm malzemeler için uygundur!

 

Tek nokta işaretleme

Nokta vuruşlu işaretlemenin alternatif bir varyasyonu olarak, tek nokta karakterlerinin markalanması, pnömatik veya elektrikle çalışan bir karbür işaretleme pimi ile de çalışır. İşaretleme piminin tanımlanmış yukarı ve aşağı hareketi ile tek noktalar elde edilir. Noktaların tam tanımı sayesinde, matris yazı tipleri, 5 x 7 veya 9 x 13 tek formlu boyutta üretilir. Ek olarak başka yazı tipleri de mevcuttur.

Veri Matrisi Kodu

Data Matrix Code, sıkı markalama alanlarında, zor arayüzlerde ve hızlı üretim hatlarında birçok bilginin görüntülenmesini mümkün kılar. Bir 2D-Kod, "güvenli" veri aktarımı olarak kabul edilir ve kodun% 25'ine kadar yok edilmiş olsa bile Reed-Solomon hata düzeltmesi ile yeniden oluşturulabilir.

Data Matrix Kodunun Faydaları:

  • 1 ila 2300 karakter arası hafıza kapasitesi
  • Düşük kontrastla okunabilir
  • Kodun fiziksel boyutunu değiştirmeden veri içeriğinin azaltılması ve artırılması
  • Her açıdan okunabilir
  • Okumaya gerek olmadığı için hızlı hareket eden nesnelerin kaydı
  • Dönüştürme tablosu gerekmez, bilgiler doğrudan dahil edilir
  • Veri Matrisi Kodu, D.E.S (Veri Şifreleme Standardı) ve R.S.A.'ya göre şifrelenebilir. kurallar

Geleneksel markalama

MARKATOR'un geleneksel markalama sistemleri özellikle değiştirilmemiş metinler, sürekli numaralandırma, kısa döngü süreleri ve küçük miktarlar için uygundur. Belirli özelliklere göre, iş parçaları son derece derin ve dayanıklı olarak işaretlenebilir.

MARKATOR, iş parçalarının geleneksel markalanması için kendi şirket logonuzla elle markalama zımbalarından veya basit standart makinelerden bireysel, tam otomatik özel amaçlı makinelere kadar farklı çözümler sunar.

Markalama sistemlerimiz özel olarak birinci sınıf malzemelerden yapılmıştır ve aşırı kullanıma dayanır. Yaklaşık mukavemete kadar malzemeleri damgalama veya kabartma için en yüksek kullanım ömrü. 120 daN garantilidir.